Monitoring kanalizacji Wrocław

Oferujemy profesjonalne wsparcie dla Klientów, którzy chcieliby szczegółowo przeanalizować stan eksploatowanej przez nich kanalizacji. Monitoring kanalizacji to doskonałe rozwiązanie dla osób, które często spotykają się z problemem zatkanych rur kanalizacji sanitarnej i deszczowej. Jeśli szukają Państwo skutecznego rozwiązania, warto skorzystać z rozwiązania, jakim jest kamera do kanalizacji. Dzięki stosowanym przez nas kamerom inspekcyjnym możliwe jest sprawdzenie, jaki jest faktyczny stan elementów kanalizacji, a także precyzyjne zlokalizowanie uszkodzonych części. Podgląd na żywo pozwala zidentyfikować rodzaje zatorów i innych czynników blokujących swobodny przepływ wody. Mierzymy również spadki rur kanalizacyjnych, a także inne techniczne aspekty instalacji wewnętrznej, których nie sposób zlokalizować w sposób tradycyjny. Podczas realizacji zleceń używamy profesjonalnych kamer inspekcyjnych, które umożliwiają weryfikację faktycznego stanu elementów, z których zbudowana jest kanalizacja. Takie działanie pozwala na precyzyjne ustalenie lokalizacji uszkodzeń części lub niedrożności. Kamera wysyła obraz na żywo, co przyczynia się do szybkiego rozpoznania rodzajów zatorów lub innych czynników uniemożliwiających swobodny przepływ ścieków. Jesteśmy w stanie badać także te aspekty wewnętrznej części instalacji, których nie można sprawdzić w sposób tradycyjny, np. spadki przewodów kanalizacyjnych.

Monitoring kanalizacji – na czym polega?

Do wnętrza kanalizacji wprowadzana jest profesjonalna kamera (samojezdna lub przesuwna), która może poruszać się wewnątrz przewodów. Dzięki rzeczywistemu obrazowi wysyłanemu przez sprzęt monitorujący operator obserwuje i analizuje wyświetlany na monitorze film. Umożliwia to bardzo szczegółową inspekcję każdego odcinka instalacji. Zdajemy sobie sprawę z tego, że monitoring instalacji wymaga bardzo dużej wiedzy i doświadczenia. Pracownicy firmy Ziębud z Wrocławia posiadają jednak niezbędne do realizacji usługi kompetencje. Ich wiedza techniczna pozwala na szybkie zlokalizowanie zatorów, uszkodzeń, przerw łączeniowych oraz wielu innych przyczyn awarii. Kompleksowo pomagamy w każdej sytuacji wymagającej interwencji związanej z monitoringiem oraz czyszczeniem instalacji kanalizacyjnej.

Video inspekcja kanalizacji – kiedy warto skorzystać z takiej usługi?

Monitoring wewnętrzny kanalizacji znajduje zastosowanie w bardzo wielu sytuacjach. Dzięki niemu można poznać przyczyny niedrożności nie tylko rur odpływowych, ale także fragmentów wentylacji i kominów. Dodatkowym atutem jest fakt, że metoda ta jest bezinwazyjna i bardzo precyzyjna. Bez jej zastosowania znalezienie przyczyn awarii mogłoby wiązać się z koniecznością wymiany komponentów. Wideo inspekcja sprawdza się także podczas budowy nowych obiektów, między innymi w celu uzupełnienia dokumentacji technicznej. Kamera często jest też używana podczas prac renowacyjnych do oceny, które elementy instalacji powinny zostać wymienione. Wykorzystanie tej metody pozwala na bezinwazyjne, bardzo precyzyjne ustalenie, w którym miejscu znajdują się uszkodzenia oraz zatory.

Całodobowa obsługa Techniczna - Umowa 24h