Wuko Wrocław

WUKO Wrocław – ciśnieniowe przepychanie rur

Niedrożne rury to jeden z największych problemów w instalacjach kanalizacyjnych. Choć nowoczesne materiały, takie jak tworzywa sztuczne wykorzystywane do budowy instalacji, mają gładkie ściany, czasem może zdarzyć się w nich zator. Znacznie większym problemem są rury stalowe, w których korozja powoduje zmniejszenie średnicy przepływu. To prowadzi do spowolnienia odprowadzania wody z urządzeń sanitarnych, a nawet jej całkowitego zatrzymania. Umieszczanie instalacji w niedostępnych miejscach budynku i układanie rur pod ziemią utrudnia serwisowanie. Dlatego często jedynym rozwiązaniem będzie przepychanie rur pod ciśnieniem. Metoda pozwala na niemal całkowite oczyszczenie wewnętrznych rur instalacyjnych. W firmie Ziębud dysponujemy sprzętem i umiejętnościami, które pozwalają na sprawne i bezpieczne przeprowadzenie prac. Czyszczenie WUKO we Wrocławiu prowadzimy w domach jednorodzinnych, wielorodzinnych czy w obrębie obiektów ogólnodostępnych. Usługi WUKO, czyszczenie rur i udrażnianie to jedna z dziedzin działalności firmy. Mamy doświadczenie zarówno w remontach i serwisowaniu instalacji wodno-kanalizacyjnych, jak i ich budowie. To pozwala na sprawniejsze wykonywanie prac i daje naszym pracownikom ogromną skuteczność. Usługi realizujemy na terenie całego miasta i w okolicach po wcześniejszym telefonicznym ustaleniu terminu. Obsługujemy większość miast na Dolnym Śląsku: Pogotowie Kanalizacyjne Strzelin, dojazd do 60 minut od chwili zgłoszenia, Pogotowie Kanalizacyjne Oława, Pogotowie Kanalizacyjne Świdnica, jesteśmy wszędzie tam gdzie nas potrzebujecie.

Jak przeprowadza się czyszczenie metodą WUKO?

Choć skrót WUKO pochodzi od zakładu produkującego pojazdy asenizacyjne, obecnie całkowicie kojarzony jest właśnie z przepychaniem rur pod ciśnieniem. Ta metoda polega na wtłaczaniu wody do instalacji odprowadzania nieczystości. Płyn trafia do obiegu pod ciśnieniem około 100 Bar, dzięki czemu przylegające do ścian nieczystości są wypłukiwane. Metoda uznawana jest za ekologiczną i całkowicie skuteczną. Do kanalizacji nie wprowadza się środków biobójczych ani sprężyn, które mogłyby porysować tworzywo. Po prawidłowym przeprowadzeniu wszystkich prac wewnętrzna średnica rur jest taka sama jak po montażu instalacji. Nie ma też ryzyka zalania pomieszczenia, ponieważ cała wpuszczona woda wydostaje się do kanalizacji. Czyszczenie WUKO zawsze rozpoczyna się od zlokalizowania miejsca zatoru. To pozwala na wprowadzenie rury w odpowiednie miejsce i skuteczne wypłukanie nieczystości. Problem może pojawić się w pionowej części odpływu, pomiędzy mieszkaniem a główną instalacją komunalną. Innym miejscem powstawania zatoru mogą być załamania na rurach biegnących pod powierzchnią ziemi. Wówczas prace będą prowadzone przez okno wizyjne. Strumień wody i jej ciśnienie są zawsze tak dobierane, żeby było to w pełni bezpieczne dla instalacji kanalizacyjnej.

Kiedy potrzebne będzie czyszczenie rur?

Usługi WUKO Wrocław najczęściej są konieczne przy zauważalnej zmianie w prędkości odprowadzania nieczystości. Tak zwany czop zapychający rurę może powstać nagle w momencie, kiedy w kanalizacji znajdzie się nieodpowiednie ciało stałe. Najczęściej są to artykuły higieniczne, nierozpuszczalny papier toaletowy czy nieprzetworzone owoce. Wówczas oznaką powstawania zatoru będzie wybijanie nieczystości do urządzeń sanitarnych w najniższych kondygnacjach. Jedynym sposobem na ich udrożnienie bez przeprowadzania kosztownego remontu będzie właśnie czyszczenie WUKO. Zator niekoniecznie musi całkowicie zablokować odpływ. Trudno zauważyć, że woda wolniej schodzi z instalacji, ponieważ zwężenie rur pojawia się powoli. Dlatego co pewien czas warto skorzystać z usług WUKO. Czyszczenie rur we Wrocławiu dobrze będzie przeprowadzać także w obiektach kulturalnych, centrach handlowych czy obiektach administracyjnych. Wielu użytkowników nie jest w stanie ocenić, czy drożność kanalizacji jest słabsza, a awaria może mieć opłakane skutki.

Usługi WUKO – nasz sprzęt

Pojazdy typu Wuko jakimi dysponujemy wyposażone są w nowoczesny system odzysku wody, co przekłada się w pozytywny sposób nie tylko na stan środowiska, ale także na niższy koszt usługi. Czyszczenie przy zastosowaniu metody ciśnieniowo-hydrodynamicznej jest całkowicie bezpieczne i odznacza się dużą skutecznością – pozwala na usunięcie praktycznie wszystkich zanieczyszczeń i osadów. W przypadku nagłych awarii pojazdy typu Wuko mogą szybko do Państwa dotrzeć, umożliwiając tym samym usuniecie usterki w bardzo krótkim czasie. Zastosowanie pojazdów typu Wuko eliminuje szybko i skutecznie wszelkie awarie. Obsługa przepompowni to nie wszystko, co robi nasza firma, wykonujemy roboty inwestycyjne polegające na budowie nowych przepompowni ścieków wraz z osprzętem sterowniczym. Czyścimy hydrodynamicznie sieci kanalizacji sanitarnej i deszczowej na terenie osiedli mieszkaniowych, zakładów pracy, szpitali i wielu innych. Doświadczenie, które posiadamy wraz z precyzyjnie dobranym sprzętem, jakim są np. pojazdy typu Wuko, pozwala nam zdobywać z każdym dniem coraz więcej zadowolonych klientów. Zapraszamy do współpracy osoby, które cenią sobie wysoką jakość usług połączoną z terminowością i miłą atmosferą podczas realizacji powierzonych nam zadań. Do zobaczenia przy Twojej przepompowni. Wpisz Wuko Strzelin, Wuko Wołów czy też Wuko Świdnica, 60 minut od chwili zgłoszenia zostanie udzielona Wam nasza pomoc. 

Całodobowa obsługa Techniczna - Umowa 24h